Nasiona chia – skuteczny produkt na odchudzanie

Każdy z nas chce mieć płaski brzuch i wyglądać jak najlepiej. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na rożnego rodzaju produkty, które nie zawsze są skuteczne. Mimo wydanych pieniędzy nie widzimy żadnych efektów naszego odchudzania. Pójdźmy wtedy do najbliższego nam sklepu spożywczego, marketu. Znajdziemy tam z pewnością pewne nasiona a mianowicie nasiona chia.

Wiadomo, niektórzy nie lubią ale z drugiej strony nie chcą się przekonać do nowoczesnych produktów. Ale może warto zmienić tok myślenia i poczytać trochę, że nasiona chia oprócz skutecznego wspomaganiu w odchudzaniu mają wiele innych korzyści dla naszego zdrowia.

Nasiona chia zwane też hiszpańską szałwią są znane od dawien dawna. Były one wykorzystywane już w starożytności. Pewnie nie bez powodów nasi przodkowie wykorzystywali je jako produkt spożywczy bowiem są one prawdziwą bombą witaminową i nie tylko.

Właściwości nasion chia:

  • zmniejszają ryzyko rozwoju raka piersi,
  • zapobiegają chorobom serca i naczyń krwionośnych,
  • źródło białka dla wegetarian,
  • wspomagają w odchudzaniu,
  • wspierają pamięć,
  • wspierają walkę z depresją,
  • wiele zastosowań w kuchni.

Spożywanie nasion chia jest nie tylko ważne dla naszego organizmu ale też dla naszej diety. Z nasion chia możemy przyrządzić różnego rodzaju puddingi lub koktajle. Od wyboru do koloru możemy dodać mleko, mleko kokosowe, sojowe w zależności od naszych kubków smakowych. Przeprawy takie jak cynamon, cukier czy tez równie dobrze miód będą się komponować z nasionami chia.

Nasiona chia mają to do siebie, że gdy na przykład dodamy do nich mleko po prostu to mleko wchłoną, dzięki temu nasz pudding nie będzie leisty tylko dość rzadki. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy aby rzeczywiści był to pudding najlepiej odstawić zalane mlekiem nasiona na noc, oczywiści od czasu do czasu mieszając tak, aby nie zrobiły nam się żadne grudki. Rano po otwarciu lodówki efekt mamy gwarantowany. Pozostaje nam tylko cieszyć się smakiem i tym, że będziemy nasyceni przez bardzo długi czas, co również jest zaletą nasion. 

Więc warto się zastanowić nad drogimi produktami, które mają pomóc nam w odchudzaniu. Warto udać się do najbliższego sklepu, kupić nasiona, przygotować je tak, aby smakowały nam jak najlepiej i cieszyć się uczuciem sytości przez dłuższy czas. Na pewno nie będziemy wtedy podjadać słodyczy, chrupek, czy też innego rodzaju cukrów. Nasiona chia są jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby zgubić parę kilogramów.